Hotline: +420 511 189 990
czsk

Zmrzlinová bomba

Naše produkty

Články

05. 02. 2020

Toužíte si založit vlastní cukrárnu, ale máte obavy z výsledku? Nenechte se odradit a změňte svůj sen ve sk...

07. 01. 2020

Pokud zvažujete pořízení stroje na zmrzlinu, je třeba zvážit celou řadu faktorů. Doporučujeme prokonzul...

07. 03. 2019

Chystáte-li se pořizovat si s blížící se sezónou stroj na zmrzlinu, to první, co byste si měli ujasnit, je ...

K létu patří oslavy a k oslavám dorty. Ať už chystáte svatbu, nebo narozeninovou párty, pravděpodobně vás bude lákat spíš trávník a sluneční paprsky, než sály nebo restaurace. Jenomže pro teplé letní dny nejsou těžké máslové dorty vůbec ideální. Můžete místo nich zvolit lehčí, tvarohovo-ovocné varianty, nebo sáhnout po osvěžující zmrzlinové bombě.

K létu patří oslavy a k oslavám dorty. Ať už chystáte svatbu, nebo narozeninovou párty, pravděpodobně vás bude lákat spíš trávník a sluneční paprsky, než sály nebo restaurace. Jenomže pro teplé letní dny nejsou těžké máslové dorty vůbec ideální. Můžete místo nich zvolit lehčí, tvarohovo-ovocné varianty, nebo sáhnout po osvěžující zmrzlinové bombě.

Spousta zmrzliny

Hlavní surovinou zmrzlinové bomby je samozřejmě zmrzlina. Ta by měla být co nejkvalitnější, hustá a smetanová, aby bomba držela pevně pohromadě. Zmrzliny ze sušených směsí obsahující spoustu vzduchu se budou propadat. Jakou příchuť zmrzliny použijete, záleží čistě na vás. Zmrzlinovým bombám sluší ovocné kombinace, stejně jako smetanové, čokoládové, nebo ořechové. Výraznou chuť, jako například pistáciovou je vhodné míchat s neutrálnější vanilkovou nebo smetanovou, aby se kombinace netloukly. Ovocné zmrzliny vám zase nabízejí celou škálu barev, kterou můžete vymyslet tak, aby na vás po rozkrojení zmrzlinové bomby vykouklo téměř umělecké dílo.

Nepodceňte přípravu základu

Připravte si formu, nebo mísu do které budete bombu připravovat. Může být hladká i vzorovaná protože zmrzlinou budete kopírovat její stěny, takže po vyloupnutí získá tvar formy. Vyhněte se ale příliš detailním vzorům, které by nevynikly.

Zmrzlina na přípravu bomby nesmí být přemrzlá. Naopak ideální je lehce povolená, nebo čerstvě našlehaná kopečková zmrzlina. Se změklou zmrzlinou se lépe pracuje - snadněji se roztírá a lépe se do ní vmíchávají suroviny jako sultánky, kousky ovoce, ořechy nebo čokoláda. Lepší stroje na kopečkovou zmrzlinuvám umožní přidat tyto suroviny už při samotné výrobě zmrzliny.

Jeden z mnoha receptů

Receptů na zmrzlinovou bombu je spousta a fantazii se meze nekladou. My vám nabízíme variantu, která je barevně obdobou slavného “Red Velvet” dortu. Z venku sněhově bílá, po rozkrojení pak šarlatově rudá.

Pomocí lžíce rozetřete po stranách mísy změklou smetanovou zmrzlinu a dejte asi na půl hodiny ztuhnout do mrazící skříně. Stejným způsobem naneste další vrstvu bílé zmrzliny - jogurtovou, nebo z bílé čokolády a opět nechte zmrznout do tuha. Do poloviny višňové zmrzliny vmíchejte na čtvrtky pokrájené, okapané a odstopkované koktejlové třešně a kousky nasekané bílé čokolády. Důkladně ji vtlačte do mísy na vrstvy bílých zmrzlin tak aby byla mísa plná a celý obvod přikryjte světlým piškotovým korpusem.

Před podáváním rozpustťe bílou čokoládu, mísu vyjměte z mrazničky a na pár sekund ponořte do horké vody, aby šla zmrzlinová bomba snadno vyklopit. Dozdobte rozpuštěnou bílou čokoládou, nechte 20 minut povolit a servírujte.

Články

5/02/2020

Toužíte si založit vlastní cukrárnu, ale máte obavy z výsledku? Nenechte se odradit a změňte svůj sen ve sk...

7/01/2020

Pokud zvažujete pořízení stroje na zmrzlinu, je třeba zvážit celou řadu faktorů. Doporučujeme prokonzul...

7/03/2019

Chystáte-li se pořizovat si s blížící se sezónou stroj na zmrzlinu, to první, co byste si měli ujasnit, je ...