Hotline: +420 511 189 990
czsk

Zmrzlina „light“ : překvapte zákazníky nízkokalorickou dobrotou

Naše produkty

Články

05. 02. 2020

Toužíte si založit vlastní cukrárnu, ale máte obavy z výsledku? Nenechte se odradit a změňte svůj sen ve sk...

07. 01. 2020

Pokud zvažujete pořízení stroje na zmrzlinu, je třeba zvážit celou řadu faktorů. Doporučujeme prokonzul...

07. 03. 2019

Chystáte-li se pořizovat si s blížící se sezónou stroj na zmrzlinu, to první, co byste si měli ujasnit, je ...

Pravá italská zmrzlina je spojena s plnotučnou smetanou, čerstvým ovocem a dalšími kvalitními ingrediencemi jako je čokoláda, oříšky nebo karamel. Opravdu kvalitní a dobrá zmrzlina je vysoce energeticky hodnotná, dnešní trend zdravé výživy proto velí, se této tradiční pochoutce raději vyhnout. Pokud chceme uspět a nabídnout svým zákazníkům zmrzlinu, která je dobrá i zdravá zároveň, můžeme se inspirovat koncepcí italské firmy PreGel, která nese název Gellato della Salute, tedy zmrzlina pro zdraví. 

Klasifikace nízkotučné zmrzliny

Pokud přemýšlíte, že do svého portfolia zahrnete zmrzlinu se sníženým obsahem tuku, nebo zmrzlinu light, podívejte se, jaké nároky jednotlivé druhy odtučněné zmrzliny mají. Můžete se rozhodnout, která ze zdravějších variant zmrzlin by mohla odpovídat nárokům vašich zákazníků.

  • Reduced fat/Snížený obsah tuku – zmrzlina obsahuje minimálně o 25% méně tuku než srovnatelné produkty
  • Light – zmrzlina obsahuje minimálně o 50% méně celkového tuku nebo o 33 kalorií méně než srovnatelné produkty
  • Lowfat /nízkotučná – zmrzlina obsahuje maximálně 3 gramy celkového tuku na jednu porci
  • Nonfat /bez tuku – zmrzlina obsahuje méně než 0,5 gramů tuku na jednu porci

Italská zmrzlina PreGel

PreGel je italská společnost založená v roce 1967 v Reggio Emilia Lucianem Rabboni. Je jedním z největších producentů a distributorů ingrediencí pro zmrzlinu, sorbety, mražené jogurty a semifreddo. Její úspěch souvisí zejména s orientací na světové novinky, inovativní produktové řady a široké portfolio.

PreGel vyrábí jedinečnou linii Wellness, která zahrnuje kompletní řadu produktů vytvořených pro uspokojení potřeb konzumentů, kteří mají specifické zdravotní nároky nebo hlídají kalorie. Všechny produkty v této řadě mají ultra nízký obsah kalorií, jsou obohacené probiotickými látkami Beneo a jsou slazené speciálním přírodním sladidlem Splenda.

Wellness báze PreGel vychází vstříc trendu zdravého životního stylu. Zmrzlina vyrobená ze sušených bází má přirozeně sladkou chuť, aniž by obsahovala sacharózu. Zmrzliny jsou určeny pro zákazníky, kteří nechtějí konzumovat tučné výrobky, nebo mají nízkokalorickou životosprávu. Báze Wellness se připravují smícháním s vodou a čerstvým, případně mraženým ovocem. Ke zmrzlině je možné podávat ochucované ovocné pasty.

Gellato della Salute, aneb zmrzlina pro zdraví

Ačkoliv v nás mohou nízkokalorické potraviny vyvolávat představu nevýrazné chuti, PreGel se snaží sladit chuťové i zdravotní aspekty zmrzliny. Zmrzlina tak neobsahuje sacharózu ani tuk, je vhodná i pro zákazníky, kteří nemohou jíst mléko a mléčné výrobky. Bonusem je obsažená vláknina Beneo, která harmonizuje trávení, zvyšuje vstřebávání vápníků a stimuluje obranyschopnost. PreGel nabízí široké spektrum příchutí zdravé zmrzliny, speciální výrobky jsou určeny přímo pro celiaky a diabetiky.

Výsledná energetická hodnota 100g zmrzliny, vyrobené z bází PreGel se pohybuje kolem 80 – 90 kalorií, zatímco hodnota „nešizených" smetanových zmrzlin se na 100 g bez problémů vyšplhá i přes 200 kalorií.
Pro výrobu zdravé a přesto chuťově výborné zmrzliny se vám bude hodit nový zmrzlinový stroj, podle preferencí svých zákazníků můžete vybírat v kategoriích stroje na točenou zmrzlinu a stroje na kopečkovou zmrzlinu.

Články

5/02/2020

Toužíte si založit vlastní cukrárnu, ale máte obavy z výsledku? Nenechte se odradit a změňte svůj sen ve sk...

7/01/2020

Pokud zvažujete pořízení stroje na zmrzlinu, je třeba zvážit celou řadu faktorů. Doporučujeme prokonzul...

7/03/2019

Chystáte-li se pořizovat si s blížící se sezónou stroj na zmrzlinu, to první, co byste si měli ujasnit, je ...