Hotline: +420 511 189 990
czsk

Výrobníky točené zmrzliny Klass 222 v praxi

Naše produkty

Články

05. 02. 2020

Toužíte si založit vlastní cukrárnu, ale máte obavy z výsledku? Nenechte se odradit a změňte svůj sen ve sk...

07. 01. 2020

Pokud zvažujete pořízení stroje na zmrzlinu, je třeba zvážit celou řadu faktorů. Doporučujeme prokonzul...

07. 03. 2019

Chystáte-li se pořizovat si s blížící se sezónou stroj na zmrzlinu, to první, co byste si měli ujasnit, je ...

V portfoliu společnosti Frigomat najdete výrobníky zmrzliny ve stolním i mobilním provedení s elektronickým ovládáním a možností využití přednastavených a v některých případech i vlastních výrobních programů. Kvalitní zmrzlinovače Frigomat díky svým parametrům a použitým součástem vyrábí kvalitní zmrzlinu bez komplikací mnoho let. Co umí jeden z nejvýkonnější z nich?

Důležité vlastnosti a hlavní přednosti strojů

Řada strojů na výrobu zmrzliny Klass 222 se řadí mezi nejpokročilejší a velikostně robustní produkty Frigomat. Svědčí o tom nejen úctyhodné rozměry (150x60x68+15 cm), ale i váha (až 310 kg) a hodinová produkce 65 – 90 kg. Svými parametry tak tyto výrobníky zmrzliny bez problémů pokryjí nároky malých i velkých provozů, ve kterých se prodává jedna zmrzlina za druhou. Jedním z nejpopulárnějších strojů této řady je výrobník točené zmrzliny Klass 222 mixer.

Jedná se robustní třípákový zmrzlinový stroj se zubovými nášlehovými čerpadly, šesti motory, dvěma řídícími elektronikami, dvěma kompresory a dvěma mixery. Díky tomuto vybavení můžete naráz prodávat dvě různé příchutě zmrzliny, včetně jejich kombinace, tzv. míchané zmrzliny. Stroj kromě samotné zmrzliny zvládá produkovat i mražené jogurty, sorbetta a zmrzliny s kousky čerstvého ovoce. Jde tedy o výrobník s univerzálním použitím.

Obsluha a údržba

Díky dvěma nezávislým řídícím jednotkám a možnosti individuálně naprogramovat hustotu směsi během výroby (dokonce pro každou polovinu stroje zvlášť) se z výrobníku točené zmrzliny Klass 222 stává zařízení s velmi jednoduchým ovládáním, jehož obsluhu zvládne po rychlém zaškolení každý.

Před prvním použitím a následně i pravidelně během užívání je dobré jednotlivé odnímatelné součásti výrobníku promazávat – díly jsou tak lépe chráněny před opotřebením.

Kvalitní zmrzlina za pár minut

Ve chvíli, kdy již máte stroj připravený, stačí ze sušené zmrzlinové směsi a vody vytvořit tekutou hmotu – základ pro zmrzlinu, kterou poté přes síto vlijete do jedné z nádrží (každá má kapacitu 18  -28 l). Následně již stačí zapnout zmrzlinový stroj, který přibližně za (10 minut) vytvoří dokonalou zmrzlinu, vhodnou pro venkovní prodej do kornoutů nebo pro přípravu nejrůznějších zmrzlinových dezertů.

Tip: Schválně si vyzkoušejte, jestli se zmrzlina v kornoutu udrží, i když ho obrátíte.

Po každém používání nezapomeňte svůj přístroj řádně vypláchnout a očistit jeho jednotlivé části. Budete-li při této činnosti pečliví, vydrží vám zmrzlinovač řadu let, při správné údržbě bez poruch a komplikací. Jelikož zmrzlinoví mistři ze společnosti Frigomat přikládají čištění velkou váhu, opatřili stroje z řady Klass integrovanou sprchou, která vám s průplachem pomůže. Celý proces tak zabere jen krátkou chvíli. A jak se správně čistí takový stroj? Připravili jsme pro vás krátké instruktážní video, ve kterém se vše podstatné dozvíte.

Ekonomická stránka výroby točené zmrzliny

Jelikož je kromě kvality zmrzliny důležitá i ekonomická stránka výroby, seznámíme vás i s orientační kalkulací nákladů. Při výpočtu jsme uvažovali větší provoz (800 porcí za den) a zmrzlinovou sezónu 6-7 měsíců - 150 příznivých dní.

Konkrétní náklady

  • Suroviny: 2 248 Kč
  • Kornoutky: 240 Kč
  • Energie: 120 Kč
  • Pracovní síla: 520 Kč
  • Náklady celkem: 3 128 Kč

1 kg práškové směsi stojí přibližně 135 Kč – směs se smíchá s 2 l vody, čímž vzniknou 3 l zmrzlinového základu. Náklady na jeden litr tedy činí 45 Kč. Při nášlehu na 60 % (mísení směsi se vzduchem) z jednoho litru uděláte asi 1,6 l zmrzliny. Jelikož jedna standardní porce má velikost okolo 100 ml a náklad na jeden kornoutek činí přibližně 0,3 Kč, jedna porce vás vyjde na finálních 3,1 Kč.

Konkrétní výnosy

Při prodeji jedné porce zmrzliny (100 ml) za 18 Kč budou výnosy následující.

  • Tržby za den: 14 400 Kč
  • Tržby za sezónu: 2 160 000 Kč
  • Hrubý zisk za den: 11 272 Kč
  • Hrubý zisk za sezónu: 1 690 800 Kč

Z výpočtu je zřejmé, že kvalitní zmrzlinové stroje vám za letní sezónu umí bez větších problémů vydělat na živobytí nebo se mohou stát vaším dalším zdrojem příjmů. Zajímají-li vás podrobnější informace, neváhejte nás kontaktovat, rádi vám zodpovíme všechny vaše dotazy.

Články

5/02/2020

Toužíte si založit vlastní cukrárnu, ale máte obavy z výsledku? Nenechte se odradit a změňte svůj sen ve sk...

7/01/2020

Pokud zvažujete pořízení stroje na zmrzlinu, je třeba zvážit celou řadu faktorů. Doporučujeme prokonzul...

7/03/2019

Chystáte-li se pořizovat si s blížící se sezónou stroj na zmrzlinu, to první, co byste si měli ujasnit, je ...