Hotline: +420 511 189 990
czsk

Sezóna v cukrárně nikdy nekončí, 1. díl: Za úspěchem stojí moderní technologie

Naše produkty

Články

05. 02. 2020

Toužíte si založit vlastní cukrárnu, ale máte obavy z výsledku? Nenechte se odradit a změňte svůj sen ve sk...

07. 01. 2020

Pokud zvažujete pořízení stroje na zmrzlinu, je třeba zvážit celou řadu faktorů. Doporučujeme prokonzul...

07. 03. 2019

Chystáte-li se pořizovat si s blížící se sezónou stroj na zmrzlinu, to první, co byste si měli ujasnit, je ...

Cukrárny jsou v našem podvědomí spojeny především s letními dny, kdy je navštěvujeme za účelem osvěžení v podobě lahodné zmrzliny. Letní období ale není jejich hlavní sezonou. Sezona v cukrárně totiž nekončí a trvá po celý rok. Pokud se chcete dozvědět, jak taková cukrářská sezona probíhá a co vše je třeba obstarat a zařídit, aby cukrárna prosperovala, přečtěte si první díl našeho článku.

To, že sezona v cukrárně nikdy nekončí, potvrzují i slova Heleny Kadaníkové, majitelky cukrárny umístěné na náměstí v České Skalici: „U nás máme volno jen několik dní v roce - o některých svátcích, Vánocích a na Nový rok. Sezóna pro nás proto nezačíná ani nekončí. Lidé k nám chodí po celý rok a v podstatě máme stále plno. Rozdíl je pouze ve výrobě a spotřebě produktů - v létě jde na odbyt více zmrzlina, v zimních měsících zase zákusky a čajové pečivo. Útlum návštěvníků zaznamenáváme pouze po Novém roce."

Návštěvnost cukrárny ovlivňuje do jisté míry také počasí. Lidé cukrárnu navštěvují především v době, kdy se mohou jít projít ven a po cestě se zastavit na něco sladkého. Extrémní výkyvy počasí cukrárnám vesměs nesvědčí. V letních parných dnech dávají lidé přednost plovárnám a na zmrzlinu se zastaví maximálně cestou zpět. V případě třeskutých mrazů lidé na procházky moc nechodí a raději volí pohodlí a teplo domova.

„Co se týká návštěvnosti cukrárny z hlediska dnů v týdnu, tak máme vysledované, že největší poptávka po zákuscích a zmrzlině je pravidelně na konci týdne - ve čtvrtek, pátek a o víkendu. Před víkendem je proto třeba napéct a vyrobit dvojnásobné množství produktů. Začátek týdne je pak klidnější", upřesňuje majitelka cukrárny.

Úspěšná cukrárna = moderní technologie

Zařízení a provoz cukrárny vyžaduje kromě perfektního zvládnutí cukrářského umění také manažerské schopnosti, nadšení podnikat a pořízení kvalitních strojů založených na nejmodernějších technologiích. Bez moderních technologií, neustálého rozvoje a inovací provozovat konkurence schopnou cukrárnu prostě nelze. Nové technologie a cukrářské potřeby a stroje stojí sice hodně peněz, ale investice se vyplatí a do budoucna i vrátí. Moderní stroje totiž z velké části pracují za vás. Ušetří tedy čas, úsilí a do jisté míry také zajistí dodržování předepsaných hygienických norem, nařízení a postupů.

Zmrzlina, zákusky a jiné sladkosti vyrobené ve specializovaných strojích jsou chutné a především zdravotně nezávadné. Využití nových moderních technologií sice žádný zákon nebo vyhláška neupravuje, ale jejich využití vyřeší řadu problematických oblastí jako je hygiena, optimalizace pracovních procesů, zrychlení výroby a další.

Jaké stroje je možné v cukrárně využít? Jen namátkově: pastéry na zmrzlinu, výrobníky cukrářských krémů, výrobníky zmrzliny, chladící vitríny, výrobníky šlehačky, cukrářské míchače, zrací vany atd. Místo se také najde pro kvalitní automatické kávovary nebo výrobníky ledové tříště.

V druhém díle vám přiblížíme, jaké výhody vyplývají z vlastnictví prostor cukrárny nebo jaké existují možnosti vzdělávání v oboru cukrářství a zmrzlinářství.

 

Články

5/02/2020

Toužíte si založit vlastní cukrárnu, ale máte obavy z výsledku? Nenechte se odradit a změňte svůj sen ve sk...

7/01/2020

Pokud zvažujete pořízení stroje na zmrzlinu, je třeba zvážit celou řadu faktorů. Doporučujeme prokonzul...

7/03/2019

Chystáte-li se pořizovat si s blížící se sezónou stroj na zmrzlinu, to první, co byste si měli ujasnit, je ...