Hotline: +420 511 189 990
czsk

Seminář Frigomat Days – Den druhý

Naše produkty

Články

05. 02. 2020

Toužíte si založit vlastní cukrárnu, ale máte obavy z výsledku? Nenechte se odradit a změňte svůj sen ve sk...

07. 01. 2020

Pokud zvažujete pořízení stroje na zmrzlinu, je třeba zvážit celou řadu faktorů. Doporučujeme prokonzul...

07. 03. 2019

Chystáte-li se pořizovat si s blížící se sezónou stroj na zmrzlinu, to první, co byste si měli ujasnit, je ...

Druhý den semináře Frigomat Days se nesl v duchu praktické výroby a zábavných experimentů. Giuseppe Scaringella s pomocí svých asistentů, překladatelky i ředitele společnosti CESK Michala Černého vytvořil lahodnou vanilkovou, kávovou a oříškovou zmrzlinu. Navíc prozradil recept na „italské afrodiziakum" zabaione a ukázal nám, že vaničku se správně pasterizovanou zmrzlinou můžete bez obav obrátit vzhůru nohama, aniž by se lahodná pochoutka vysypala.

Říká se, že druhé díly trilogií jsou vždy nejslabšími články celé série. To ale rozhodně neplatí o našem semináři. Druhý den byl opět plný cenných informací a rad k nezaplacení.   

Co má společného lidské tělo a zmrzlina?

Zmrzlina je jako lidské tělo," prozradil na semináři Giuseppe Scaringella. Lidé jsou různí - stejně jako jednotlivé typy zmrzliny. Liší se svými vlastnostmi, povahou i způsobem, jakým s nimi musíte jednat. Vyžadují individuální přístup a porozumění. „Když chcete, aby byly všechny druhy vaší zmrzliny dokonalé, dopřejte jim vlastní pastery. Jen tak můžete docílit jejich ideální konzistence," upozornil mistr Pinno.

Mít speciální pastery pro všechny rodiny zmrzlin je ale finančně náročné. Co radí Giuseppe začínajícím výrobcům zmrzliny? „Pořiďte si kvalitní kombinovaný zmrzlinový stroj s vestavěným pasterem a k němu přikupte paster s obsahem alespoň 60 litrů. Později si možná pořídíte další vybavení." Pokud vám není sympatický kombinovaný stroj, kupte si samostatný výrobník a na něj postavte malý paster, například MIX8.

Pro zákazníky jen to nejlepší

Ani druhý den nezapomněl mistr Pinno vyzdvihnout důležitost kvalitních surovin - jemné smetany, čerstvých vajec, pravého espressa nebo koncentrované pistáciové pasty. Zdůraznil, že zákazníci nejsou hloupí - dokáží ocenit dobře odvedenou práci a zároveň výrobce potrestat za všechny chyby.

Zákazníkům se nevyplatí lhát. Když zmrzlina obsahuje 5 % mléka, můžeme jí říkat „mléčná". Pokud je v ní mléka méně, musíme používat sousloví „na bázi mléka". Stejné pravidlo platí i pro smetanu. Tady je ale hranice stanovena na 7 %. Citlivé jazýčky milovníků zmrzliny také spolehlivě odhalí stáří zmrzliny. Studená pochoutka vyrobená před třemi dny obsahuje zvětšující se krystalky ledu, které zákazníky studí v ústech.

Zkrátka - když chcete, aby se k vám lidé rádi vraceli, musíte jim nabídnout to nejlepší.

Správná prezentace = polovina úspěchu

Dali jste si práci s výrobou chutné zmrzliny? Nenechte jí zaniknout ve staré nefunkční vitríně. Dopřejte jí správné klima i prostor pro prezentaci! Na semináři Frigomat Days mistr Pinno vysvětlil, jaký je rozdíl mezi dynamickou a statickou vitrínou. Zatímco statická vitrína studený vzduch pouze vyrábí, dynamická ho navíc aktivně rozhání. To znamená, že u dynamické vitríny mohou být vaničky s elegantně naservírovanou zmrzlinou umístěny výše. Proto mohou lépe vyniknout a zákazníci na ně dobře vidí.

Obecně platí, že pro zmrzlináře jsou dynamické vitríny vhodnější. Výběr vitríny ale vždy záleží, stejně jako u ostatního vybavení cukráren, především na penězích. Giuseppe Scaringella říká: „podle poměru cena - kvalita se vždy snažte najít to nejlepší řešení".

Pokus s vitrínou a průvanem

Den plný receptů, magických formulí a přesného dávkování jsme zakončili experimentem s vitrínou, ve už na nás čekalo pět druhů zmrzlin. Na vlastní oči jsme se přesvědčili, co se zmrzlou pochoutkou dělá průvan. Z vitríny rychle unikal chladný vzduch, skleněné plochy se zamlžily a kopce zmrzliny začaly pomalu klesat.

Druhý den jsme si k obědu jako dezert dopřáli skvělou zmrzlinu od mistra Pinna, která nám dodala potřebnou energii na další poučné přednášky a praktické ukázky. Domů jsme odcházeli příjemně omámeni sladkou vůní a přátelskou atmosférou.

Články

5/02/2020

Toužíte si založit vlastní cukrárnu, ale máte obavy z výsledku? Nenechte se odradit a změňte svůj sen ve sk...

7/01/2020

Pokud zvažujete pořízení stroje na zmrzlinu, je třeba zvážit celou řadu faktorů. Doporučujeme prokonzul...

7/03/2019

Chystáte-li se pořizovat si s blížící se sezónou stroj na zmrzlinu, to první, co byste si měli ujasnit, je ...