Hotline: +420 511 189 990
czsk

Mražený jogurt si zaslouží vaši pozornost

Naše produkty

Články

05. 02. 2020

Toužíte si založit vlastní cukrárnu, ale máte obavy z výsledku? Nenechte se odradit a změňte svůj sen ve sk...

07. 01. 2020

Pokud zvažujete pořízení stroje na zmrzlinu, je třeba zvážit celou řadu faktorů. Doporučujeme prokonzul...

07. 03. 2019

Chystáte-li se pořizovat si s blížící se sezónou stroj na zmrzlinu, to první, co byste si měli ujasnit, je ...

Mražený jogurt můžete najít pod nejrůznějšími názvy - anglicky Frozen Yogurt či Frozen Youghurt, ale také  pod zkratkami jako froz yog, FroYo, frogurt či dokonce oblíbený název ze seriálu Simpsonovi “mrogurt”. Pod všemi si ale představte jen to jediné - mraženou pochoutku, která je skvělou alternativou ke smetanové zmrzlině. Proč? Obsahuje totiž podstatně méně kalorií a přitom chutná prostě božsky.

Žádná novinka

Přestože u nás se fenomén mraženého jogurtu teprve začíná pořádně rozjíždět, v zahraničí je populární už pěkně dlouho. Není divu, když poprvé mražený jogurt spatřil světlo světa již v roce 1970. Místem jeho vzniku byla oblast Spojených států amerických nazývaná Nová Anglie a jeho název byl prostý - Frogurt.

Z Ameriky se mražený jogurt brzy rozšířil i do Evropy a začal slavit velké úspěchy. Oblíbili si ho samozřejmě v Německu, kde si potrpí na ostřejší chutě, ale své fanoušky si našel i ve sladkosti milující Velké Británii a dokonce i v Itálii začal mražený jogurt úspěchem konkurovat milované zmrzlině. Jeho největší výhodou totiž je, že umožňuje hřešit zdravě - pokud se tedy dokážete krotit s posypy a polevami, kterých si na mražený jogurt můžete nandat neomezené množství. Ale zpět k jogurtu...

Mražený jogurt snadno připravíte prostřednictvím zmrzlinového stroje

(Mražený jogurt můžete nabízet v mnoha různých chutích | Autor: timlewisnm, cc-by)

Jak se rodí jogurt

Polevy a posypy jsou doslovnou třešničkou na dortu. Nejprve je totiž třeba vyrobit samotný jogurt. Skvělou zprávou, která potěší jistě všechny provozovatele cukráren či zmrzlináren je, že na výrobu mraženého jogurtu lze jednoduše využít v klasický přístroj na točenou zmrzlinu. Ideálně ovšem takový, který umožňuje zašlehat vysoký obsah vzduchu. Jedině s takovýmto přístrojem vyrobíte mražený jogurt přesně s takovou konzistencí, jakou má opravdu mít. Na rozdíl od zmrzliny musí být totiž mražený jogurt velmi lehký a jemný.

Desítky variant

Mražený jogurt má další obrovskou výhodu, a tou je široká možnost jeho úprav. A to jak v oblasti samotné výroby, tak v konečném ochucení. Pokud si zvolíte vhodný stroj na točenou zmrzlinu se dvěma řídícími jednotkami, budete tak schopni naráz vyrábět hned dva druhy mražené pochoutky, které se mohou lišit nejen složením či příchutí, ale také hustotou či nášlehem.

Klidně tak můžete vyrábět a vydávat mražený jogurt a točenou zmrzlinu, sorbetto, granitu nebo jiné pochoutky, ale také můžete mít v jedné nádobě například mražený jogurt vyrobený z poctivého smetanového jogurtu s vyšším obsahem tuku pro děti, v druhé pak z nízkotučného jogurtu pro dietně mlsající maminky.

Chutí není nikdy dost

To nejlepší, co ale mražený jogurt umožňuje, je možnost zkombinovat ho s takovými posypy, polevami či ovocem, že si každý vytvoří přesně to, na co má zrovna chuť. Pákové výrobníky na mražený jogurt jsou navíc tak snadné na ovládání a přitom dokonale hygienické, že můžete své zákazníky nechat, ať se obslouží sami.

Dovolte jim popustit uzdu fantazii a natočit si do kelímku tolik mraženého jogurtu, na kolik mají chuť. Pak si z nádobek sami vyberou ovoce, posypy, polevy, ořechy či čokoládu podle chuti. Nakonec obsluha u pokladny vše zváží a zákazníci tak zaplatí přesně to, co si skutečně odnášejí. Vy tak nemusíte řešit ideální velikost porcí a zároveň umožníte dětem i dospělým, aby si u vás zahráli na cukráře. Jak prosté.

Články

5/02/2020

Toužíte si založit vlastní cukrárnu, ale máte obavy z výsledku? Nenechte se odradit a změňte svůj sen ve sk...

7/01/2020

Pokud zvažujete pořízení stroje na zmrzlinu, je třeba zvážit celou řadu faktorů. Doporučujeme prokonzul...

7/03/2019

Chystáte-li se pořizovat si s blížící se sezónou stroj na zmrzlinu, to první, co byste si měli ujasnit, je ...