Hotline: +420 511 189 990
czsk

Jaká je cena dobré zmrzliny?

Naše produkty

Články

05. 02. 2020

Toužíte si založit vlastní cukrárnu, ale máte obavy z výsledku? Nenechte se odradit a změňte svůj sen ve sk...

07. 01. 2020

Pokud zvažujete pořízení stroje na zmrzlinu, je třeba zvážit celou řadu faktorů. Doporučujeme prokonzul...

07. 03. 2019

Chystáte-li se pořizovat si s blížící se sezónou stroj na zmrzlinu, to první, co byste si měli ujasnit, je ...

Ty tam jsou doby, kdy točená zmrzlina stála dvě Kčs a kopeček mraženého krému byl po koruně. O nárůst cen v Česku se od dob před listopadem 1989 po dnešek postarala inflace a zdražování surovin na výrobu zmrzliny. Díky přetrvávající masové oblibě osvěžující pochoutky a také zvyšující se konkurenci jejich výrobců je však zmrzlina i tak stále široce dostupnou záležitostí. Jak však neprohloupit a poznat v záplavě provozů skutečně dobrou zmrzlinu, a za jakou cenu?

Ty tam jsou doby, kdy točená zmrzlina stála dvě Kčs a kopeček mraženého krému byl po koruně. O nárůst cen v Česku se od dob před listopadem 1989 po dnešek postarala inflace a zdražování surovin na výrobu zmrzliny. Díky přetrvávající masové oblibě osvěžující pochoutky a také zvyšující se konkurenci jejich výrobců je však zmrzlina i tak stále široce dostupnou záležitostí. Jak však neprohloupit a poznat v záplavě provozů skutečně dobrou zmrzlinu, a za jakou cenu?

Cenově dostupná pochoutka = kvalitní zmrzlinový stroj

Základem kvalitní zmrzliny by měly být vždy poctivé suroviny. K bezchybnému výslednému produktu však musí vést i ověřený výrobní postup. Smetanová zmrzlina nesmí být krystalková, ale vláčně krémová. Točená musí tvořit vysoké zakroucené špičky, kopečková oplývat nápaditostí a čerstvostí. V tom případě nesmí chybět v cukrářském nebo kavárenském provozu špičkový zmrzlinový stroj.

Zařízení na točenou nebo kopečkovou zmrzlinu doplňují na trhu i kombinované výrobníky zmrzliny. Osvědčená zařízení na výrobu zmrzliny nejen že zaručují její kvalitu, ale snižují i náklady na její výrobu. Výsledkem tak může být cenově dostupná pochoutka pro všechny zákazníky. Neprodělá ale ani prodejce, kterému se pořizovací investice do stroje začne vyplácet s každým vracejícím se spokojeným zákazníkem.

Kde a za kolik na zmrzku?

  • Na slavnou jahodovo-banánovou točenou se chodí nejen z nostalgie do české retro cukrárny Ovocný Světozor v Praze, kde stojí 25 Kč a cena kopečku začíná na 13 Kč. V Praze najdete za 30 Kč a více i pravou italskou zmrzlinu. Tradiční americké značky začínají v Česku svůj prodej na ceně 60 Kč za kopeček.
  • Ať už zmrzlinový stánek na Brněnské přehradě nebo Cukrárna Klokánek v Černých Polích, i na jižní Moravě se parné letní dny neobejdou bez osvěžující zmrzliny. K její výrobě využívají prodejci moderní vybavení a zmrzlinové stroje, které jsou zárukou kvality a splňují všechny požadované hygienické standardy.

Mlsáme i očima

Pro prezentaci a prodej strojově vyrobené zmrzliny jsou důležité i zmrzlinové vitríny. Také tato zařízení ovlivňují kvalitu i cenu zmrzliny. K uchovávání čerstvě připravené kopečkové zmrzliny i hluboce zmrazených krémů je nutné vsadit na produkty se spolehlivým oběhovým systémem a reprezentativním prostorem pro nádoby na zmrzlinu. Speciální i malé stolní chladící vitríny jsou ideální přímo v kombinaci s výrobníky zmrzliny.

Kvalitní zmrzlinové stroje a jejich přizpůsobení pro různé typy provozů totiž udržují cenu pochoutky na dostupné hladině tak, aby se každý, kdo právě dostane chuť na porci osvěžujícího pokrmu, mohl zastavit na ulici nebo ve své oblíbené cukrárně a vychutnat si dobrou zmrzlinu.

Články

5/02/2020

Toužíte si založit vlastní cukrárnu, ale máte obavy z výsledku? Nenechte se odradit a změňte svůj sen ve sk...

7/01/2020

Pokud zvažujete pořízení stroje na zmrzlinu, je třeba zvážit celou řadu faktorů. Doporučujeme prokonzul...

7/03/2019

Chystáte-li se pořizovat si s blížící se sezónou stroj na zmrzlinu, to první, co byste si měli ujasnit, je ...