Hotline: +420 511 189 990
czsk

Festival zmrzliny ve Florencii

Naše produkty

Články

05. 02. 2020

Toužíte si založit vlastní cukrárnu, ale máte obavy z výsledku? Nenechte se odradit a změňte svůj sen ve sk...

07. 01. 2020

Pokud zvažujete pořízení stroje na zmrzlinu, je třeba zvážit celou řadu faktorů. Doporučujeme prokonzul...

07. 03. 2019

Chystáte-li se pořizovat si s blížící se sezónou stroj na zmrzlinu, to první, co byste si měli ujasnit, je ...

25. - 29. května 2011, Firenze Gelato Festival

Druhý ročník originálního zmrzlinového festivalu Firenze Gelato Festival proběhl na konci letošního května v průběhu pěti dní, které byly věnovány prezentaci mistrovské výroby tradiční italské zmrzliny, důležitou součástí festivalu bylo samozřejmě také ochutnávání. Na Piazza Pitti se prezentovalo 30 špičkových výrobců zmrzliny z celé Itálie a na Piazza della Repubblica společnost Sammontana (italský leader na trhu s průmyslově vyráběnou zmrzlinou) připravila speciální zmrzlinové workshopy, k festivalovému dění se přidala i řada lokálních cukráren a obchodů se zmrzlinou.

Ručně vyráběná i „průmyslová" zmrzlina

Ručně vyráběna zmrzlina (v rámci Villagio del Gelato Arigianale) byla prezentována na Piazza Pitti, kde byly instalovány stánky s dobrotami a open air „laboratoře" ve kterých zmrzlinoví mistři předváděli své vrcholné kulinářské umění. V rámci festivalu mezi sebou soutěžili o výrobu zcela nových, originálních zmrzlinových příchutí, které mohli návštěvníci ochutnat a ohodnotit.

V druhé části festivalu (Villagio del Gelato Industriale) umístěné na Piazza della Rebpubblica v samém centru města, byla prezentována činnost firmy Sammontana, společnost nabídla možnost shlédnout odhalení některých svých výrobních tajemství a samozřejmě ochutnat dobroty ze svého širokého zmrzlinového portfolia.

Program

Mezi plánovanými aktivitami byly semináře, workshopy a „laboratorní" zasedání pro účastníky všech věkových kategorií se zvláštním důrazem na inovativní tvorbu italské zmrzlinové univerzity Carpigiani Gelato University, která funguje díky nejprestižnějšímu italskému výrobci zmrzliny, firmě Carpigiani. Kromě toho zmrzlinová událost zahrnula také výstavy současného umění a různá hudební vystoupení. Zmrzlina se uplatnila i při přípravě alkoholických a nealkoholických koktejlů, které při festivalu vyráběli nejlepší florentští barmani.

Detaily festivalu

Festivalu se účastnila také řada zmrzlináren z celé Florencie. Pokud jste chtěli ochutnat zmrzlinu vyrobenou zmrzlinovými mistry, koupili jste si speciální kartu v hodnotě 7 EURO, která vám umožnila ochutnávat zmrzlinu podle libosti. Oproti loňskému prvnímu ročníku byly letos rozšířeny otevírací hodiny festivalu, stánky byly otevřeny každý den od 12 hodin do půlnoci, aby mohli účastníci bez omezení zažít všechny aspekty festivalu.

Prvního ročníku zmrzlinového festivalu se v roce 2010 se účastnilo 400 tisíc účastníků, bylo vyrobeno více než 13 tun zmrzliny, spotřebováno bylo 12 tisíc litrů mléka, 2 tisíce litrů smetany a 2 a půl tuny cukru. Očekává se, že letošní festival uvedená fakta v mnohém překoná.

Pokud jste nevyužili letošní možnosti, zaznamenejte si Gelato Festival ve Florencii ve svém diáři na příští rok, tolik zmrzlinové italské inspirace a kreativity na jednom místě by vás určitě mohlo zaujmout. Více informací o festivalu najdete na: www.firenzegelatofestival.it

 

Články

5/02/2020

Toužíte si založit vlastní cukrárnu, ale máte obavy z výsledku? Nenechte se odradit a změňte svůj sen ve sk...

7/01/2020

Pokud zvažujete pořízení stroje na zmrzlinu, je třeba zvážit celou řadu faktorů. Doporučujeme prokonzul...

7/03/2019

Chystáte-li se pořizovat si s blížící se sezónou stroj na zmrzlinu, to první, co byste si měli ujasnit, je ...